Tenis

13.08.2019 | 23.08 > 00:44

Novak rutinski protiv Kverija na startu Sinsinatija

Novak Đoković

Prvi reket sveta Novak Đoković slavio je na startu mastersa u Sinsinatiju protiv Sema Kverija u dva seta 7:5, 6:1 i na tahttp://be.sportklub.rs/documentManager/Documents.aspx?cid=52&pid=1j način se revanširao Amerikancu za poraz u poslednjem meču na Vimbldonu pre tri godine.

Getty Images/Clive Brunskill

Amerikanac je veliki dužnik Đokoviću, jer u poslednjem međusobnom duelu savladao ga je u trećem kolu Vimbldona 2016. kada je i počela rezultatska kriza koja je trajala pune dve godine. I sada je krenuo veoma ambiciozno, napravio brejk na samom startu meča. Međutim, Novak je isti vratio u šestom gemu i delovalo je da je samo pitanje vremena kada će napraviti još jedan i prelomiti set. To je učinio u 12. gemu, dobio set 7:5 i bilo je jasno da je u velikoj prednosti.

Kveri se nije predavao, imao u prva dva Novakova servis gema po dve vezane brejk lopte, ali se Srbin oba puta spasavao. Te propuštene šanse surovo je kaznio u četvrtom gemu, napravio brejk za 3:1 i tada je bilo jasno da je meč gotov.

Sledeći Đokovićev rival biće pobednik duela Izner - Pablo Karenjo Busta

ATP/Sport Klub

Tok meča:

Očekivano, nešto sporiji ulazak Đokovića u meč, s obzirom da mu je ovo prvi takmičarski meč od Vimbldona, što je Kveri iskoristio i napravio brejk.

Trebalo je Đokoviću vremena da uhvati pravi ritam. Naredna dva servis gema je dobio, kao i Kveri, ali u šestom gemu konačno dolazi do brejk prilika, drugu koristi i poravnava na 3:3. Koncentrisao se na držanje sopstvenog servisa i čekao priliku da uzme taj odlučujući brejk. Dočekao ju je u samom finišu seta u 12. gemu kod 6:5. Iskoristio je drugu brejk loptu i praktično uzeo set, u kom teško da je odigrao sa više od 60% mogućnosti.

Na početku drugog seta Novak Đoković je u prva dva servis gema spasavao po dve vezane brejk lopte, ali ovog puta nije dozvolio Amerikancu da mu oduzme servis i vodi 2:1. U narednom gemu, usledila je kazna. I to surova. Đoković je osetio momenat, nije dozvolio Amerikancu da se izvuče i napravio je brejk za 3:1 i trasirao put ka pobedi.