Tenis

14.08.2019 | 19.34 > 00:54

Halep imala set i brejk zaostatka, ali pobedila

Simona Halep

Rumunska teniserka Simona Halep plasirala se u osminu finala Sinsinatija, pošto je u tri seta savladala Ruskinju Jekaterinu Aleksandrovu 3:6, 7:5, 6:4.

Getty Images/Shaun Botterill

Aleksandrova je vodila 1:0 u setovima, pošto je prvi dobila 6:3, a i u drugom je imala brejk prednosti i vođstvo 2:0. Međutim, Rumunka je momentalno vratila brejk, a potom i iskoristila priliku da u 11. gemu oduzme protivnici servis i u narednom gemu bez izgubljenog poena osvoji set i izjednači.

U trećem odlučujućem setu Halep je prva došla do brejka i povela 3:2, ali već u narednom je Aleksandrova izjednačila. Ipak, u devetom gemu Halep bez izgubljenog poena osvaja brejk i vraća vođstvo 5:4, a u narednoj je na svoj servis iskoristila drugu meč loptu i probila se do osmine finala.

Halep će se u borbi za četvrtfinale sastati sa Medison Kiz, koja je u dva seta pobedila Dariju Kasatkinu 6:4, 6:1. Takođe u dva seta svoj meč dobila je prva teniserka sveta Ešli Barti protiv Marije Šarapove i takođe istim rezultatom i zakazala je dvoboj sa Anet Kontavejt, koja je savladala poljsku tinejdžerku Svjontek  6:4, 7:6.

Mnogo više muke imala je druga teniserka sveta Naomi Osaka, koja je tek posle tri seta bila bolja od Sasnovič 7:6, 2:6, 6:2 i u narednoj rundi čeka je Hsijeh sa Tajvana, pošto je u dva seta bila bolja od Brejdi 7:6, 6:3. Izuzetno ubedljiva bila je Karolina Pliškova, prepustivši Kineskinji Vang samo četiri gema i predstoji joj okršaj protiv Šveđanke Peterson, koja je posle preokreta savladala Kubernetovu 2:6, 7:5, 6:2.

Plasman u osminu finala izborila je i Alina Sabalenka, koja je u dva seta 6:4, 6:3 savladala Saisai Ženg iz Kine i očekuje je meč sa Grkinjom Sakari. Među 16 najboljih našle su se još Jelena Svitolina pošto je u dva seta savladala Mertens 6:4, 6:1 i Svetlana Kuznjecova, koja je u tri seta bila bolja od Jastremskaje 4:6, 7:6, 6:2.