Matthew Stockman, Getty Images Sport

Tenis

14.08.2019 | 21.38 > 22:02

Medvedev rutinski, kraj za Cicipasa

Ruski teniser Danil Medvedev nastavlja sa odličnim partijama na američkoj turneji. Stigao je do finala Rodžers kupa, a u Sinsinatiju je ostvario i drugu pobedu bez izgubljenog seta, ovog puta protiv Benoe Pera.

Daniil Medvedev

Minas Panagiotakis/Getty Images Sport

Medvedev je prvi set rešio posle taj brejka u kojem je bilo 7:2. Posle toga je slomio Francuza i drugi dobio uz samo jedan izgubljen gem. U narednoj rundi osmi teniser sveta igraće protiv Nemca Jan-Lenarda Štrufa.

Nemac je priredio jedno od najvećih iznenađenja, pošto je posle dva sata i 17 minuta savladao Grka Stefanosa Cicipasa. Nemac je mogao i u dva seta da završi posao, pošto je dobio prvi set 6:4, a u drugom došao rano do brejka i servirao za meč. Međutim, Cicipas je vratio brejk, a potom izborio taj brejk, kojeg je dobio 7:5, iako je imao vođstvo 6:2.

Treći set takođe je rešen u taj brejku. Imao je Štruf tri vezane meč lopte, ali je Cicipas došao do 6:6. Ipak, Nemac je vezao dva poena i na kraju uspeo da ostvari veliku pobedu.

Ipak, najveće iznenađenje priredio je Jošihito Nišioka. On je u dva seta dobio u japanskom duelu Keija Nišikorija 7:6, 6:4 i u narednom kolu igraće protiv De Minora, koji je takođe u dva seta dobio Opelku 7:6, 6:4.

U jednom od derbija Rubljov je dva puta po 6:4 dobio Stena Vavrinku, a naredni protivnik biće mu treći nosilac Rodžer Federer. Rišar Gaske je u dva seta savladao Federika Delbonisa 7:5, 7:6 i igraće protiv Dijega Švarcmana, koji je takođe u dva seta bio bolji od Radua Albota 6:4, 6:2.

Meč osmine finala odigraće Manarino i Gofan. Francuz je savladao u dva seta Kukuškina 6:1, 6:3, dok je Gofan takođe maksimalnim rezultatom bio bolji od Pelje. Među 16 najboljih probio se i Luka Pui, koji je sa dva puta po 6:4 savladao Denisa Šapovalova i čeka pobednika meča Hačanov - Kirjos.