Kirjosova neuspešna borba sa Hačanovim, sobom i sudijom

Masters 1000 15. avg 20195:49 > 5:50
Minas Panagiotakis, Getty Images Sport

Ruski teniser Karen Hačanov plasirao se u osminu finala Mastersa u Sinsinatiju pošto je savladao Nika Kirjosa sa 6:7 (3), 7:6 (4), 6:2 u meču koji je obeležilo neprimerno ponašanje Australijanca.

Rus je pobedu zabeležio za dva sata i 17 minuta. Mogao je meč i ranije da bude završen, pošto je Hačanov servirao za prvi set pri rezultatu 5:3, a onda nije iskoristio ni set loptu u 12. gemu. Uspeo je Kirjos potom da se izbori za tajbrejk, u kome je bio sigurniji.

Ipak, u nastavku je deveti teniser sveta bio mirniji i koncentrisaniji pa je došao do pobede.

Hačanova čeka Luka Puj. Pobednik tog duela će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz meča između Novaka Đokovića i Pabla Karenja Buste.

Meč će ipak ostati upamćen po Kirjosovom ponašanju. Australijanac se još tokom prvog seta žalio da oseća bol u nozi, zbog čega je tražio pomoć lekara i trenera.

„Boli me. Nisam uradio ništa kako bih vratio brejk. Samo sam stajao on je grešio“, rekao je Nik pre nego što je popio lek protiv bolova. „Da je on dobio prvi set, predao bih“.

U nastavku se upustio u raspravu sa sudijom Fergusom Marfijem, kojeg je nazvao najgorim na svetu.

Pošto ga je sudija upozorio da pravi preduge pauze između servisa, Australijanac je odgovorio:

„To je urnebesno! Koliko traju Rafine pauze? Pokažite mi snimak na kome on poštuje vreme, i povući ću se iz tenisa? Koju igru on igra? Treba mu minimum 20 sekundi dok se pripremi za servis. Ovo je smešno.“

Indisponirani Kirjos je potom seta zatražio da ode do toaleta, da bi u hodniku razbio dva reketa.

Po okončanju meča nije želeo da se pozdravi sa sudijom, već mu je uputio još nekoliko ružnih reči.