Tenis

15.08.2019 | 21.43 > 21:52

Dona sjajna u prvom setu, a onda ispustila Venus

Venus Williams

Hrvatska teniserka Dona Vekić nije uspela da se plasira u četvrtfinale Sinsinatija, pošto je posle velike borbe u tri seta poražena od Venus Vilijams 2:6, 6:3, 6:3.

Donna Vekić

Hector Vivas/Getty Images

Vekićeva je prvi set odigrala briljantno i uz tri brejka došla do njega - 6:2. Međutim, u drugom ozbiljan pad. Venus je povela 5:1. Uspela je Vekićeva da je spreči da brzo završi set, osvoji dva vezana gema, ali je u narednom propustila veliku priliku da iskoristi jednu od dve vezane brejk lopte i potpuno se vrati u set. Umesto toga Venus je iskoristila drugu set loptu i odvela meč u treći set.

Na startu odlučujućeg seta razmenile su obe teniserke po brejk, ali je odlučujući bio peti, u kojem je Amerikanka oduzela servis 26. na svetu i povela 3:2. Uspešno je držala tu prednost do poslednjeg gema, kada je iskoristila treću brejk loptu, kojom je i završila meč.

Starija sestra Vilijams u četvrtfinalu igraće protiv bolje iz duela Halep - Kiz.