Veliki preokret Osake za polufinale, sledeća je Mertens

Masters 1000 26. avg 202021:31 > 21:32
Lintao Zhang/Getty Images

Japanka Naomi Osaka i Belgijanka Eliz Mertens prvi su polufinalni par Sinsinatija, koji se ove godine igra u Njujorku.

Naomi Osaka je posle velikog preokreta i gotovo dva sata igre pobedila Estonku Anet Kontavejt 4:6, 6:2, 7:5.

Velika borba vodila se u prvom setu, ali je Kontavejt bila ta koja je više napadala servis rivalke. Ipslatilo se to Estonki, koja je zahvaljujući brejku u petom gemu došla do prvog seta.

Odlično je 20. teniserka počela i drugi set, pa je povela 2:0. Iako je i u trećem gemu imala priliku da napravi brejk, nije uspela. Od tog momenta je Osaka preizela inicijativu i osvojila narednih šest gemova za izjednačenje u setovima.

Nastavila je da dominira Japanka, pa je u trećem lako došla do 3:0. Činilo se da će brzo privesti meč 10. teniserka sveta. Ipak, vratila je brejk Estonka, te se izborila za uzbudljivu završnicu.

Iskustvo je u završnici bilo na strani dvostruke Gren slem šampionke, koja je uz brejk došla do pobede.

Eliz Mertens plasirala se u polufinale Sinsinatija pošto je za sat i četiri minuta savladala kvalifikantkinju Džesiku Pegulu sa 6:1, 6:3.

Belgijanka je dominirala u razmenama. Meč je počela na najbolji mogući način – brejkom. Potom je još dva puta rivalki oduzimala servis za sigurno dobijen prvi set.

I u drugom je 22. teniserka sveta povela 2:0. Iako je Amerikanka uspela da odmah uzvrati brejkom, nije mogla da parira rivalki u nastavku. Mertens je u osmom gemu ponovo oduzela servis gem protivnici i trasirala put ka pobedi i plasmanu u polufinale.