Federer izbacio Krajinovića za 59 minuta

ATP 12. mar 201821:27 > 22:51
Tom Dulat/Getty Images

Srpski teniser Filip Krajinović ubedljivo je poražen u 3. kolu Mastersa u Indijan Velsu od prvog igrača sveta Rodžera Federera sa 6:2, 6:1 za svega 59 minuta.

Švajcarac je dominirao na centralnom terenu u kalifornijskoj pustinji i u svakom gemu na servis Krajinovića imao je brejk loptu.

Dvadesetšestogodišnji Krajinović, 28. igrač sveta, nije bio na nivou nekih prethodnih izdanja, mada nije loše počeo i u trećem gemu prvog seta oduzeo je servis Federeru.

Međutim, kako je vreme prolazilo branilac titule u Indijan Velsu je bio sve sigurniji i bez mnogo poteškoća savladao je Srbina koji bi sledećeg ponedeljka mogao da bude 26. na svetskoj ATP listi.

Federer je ove godine ostvario svih 18 pobeda, a sa pet titula u Indijan Velsu na večnoj listi deli prvo mesto sa Novakom Đokovićem.

Prvi igrač sveta će se u osmini finala sastati sa Francuzom Žeremijem Šardijem koji je pobedio zemljaka Adriana Manarina sa 7:5, 4:6, 6:1.

Meč uživo ste mogli da pratite na sajtu Sport kluba, a sve rezultate pogledajte OVDE.

Tok meča

Krajinović je u prvom setu imao 15:30 na servis Federera, ali je Rodžer vezao tri poena i poveo sa 1:0. Švajcarac je već u drugom gemu, uz jedan izgubljen poena, napravio brejk – 2:0.

Srbin do prvog gema dolazi brejkom! Krajinović je iskoristio treću brejk loptu i vratio se u prvi set – 1:2.

U najdužem gemu Filip je spasio dve brejk lopte i izjednačio protiv velikog favorita na 2:2.

Švajcarac je prekinuo niz Krajinovića i bez izgubljenog poena poveo sa 3:2, potom je ponovo oduzeo servis protivniku, a onda sa „nulom“ obezbedio velikih 5:2.

Federer je bez izgubljenog poena još jednom napravio brejk i za 31 minut završio prvi set – 6:2.

Švajcarac je furioznom igrom brzo došao do 3:0 u drugom setu. Dva puta je na svoj servis osvojio gem bez izgubljenog poena, a iskoristio je i jedinu brejk loptu na servis protivnika.

Posle sedam uzastopno izgubljenih gemova Krajinović je konačno jedan osvojio i smanjio na 3:1 u drugom setu.

Srbin nikako nije uspevao da pronađe ritam, što je Federer iskoristio, napravio je još jedan brejk, i potom na svoj servis bez izgubljenog poena završio meč za svega 59 minuta.