Ćorić na nepobedivog Andersona za polufinale IV

ATP 14. mar 201821:26 > 15. mar 2018 1:41
Getty Images/Matthew Stockman

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u četvrtfinale Mastersa serije 1.000 u Indijan Velsu, pošto je u četvrtom kolu pobedio Amerikanca Tejlora Frica u tri seta.

21-godišnji teniser iz Zagreba je pobedio Frica rezultatom 6:2, 6:7 (6-8), 6:4, posle dva sata i 15 minuta borbe u kalifornijskoj pustinji.

Ćorić je u Indijan Velsu već pobedio Janga, Ramos-Vinjolasa i Bautistu Aguta, dok će u sledećoj rundi njegov protivnik biti Kevin Anderson. Južnoafrikanac je u 4. kolu savladao Španca Pabla Karenja Bustu sa 4:6, 6:3, 7:6 (6).

Mladi Hrvat je furiozno krenuo u prvom setu protiv Frica, za samo 27 minuta je „slomio“ igru Amerikanca, dok je u nastavku naišao na daleko veći otpor.

Fric je u drugom setu prvi došao do brejka za 5:3, Ćorić je odmah uzvratio, a na kraju je u taj-brejku imao i meč loptu na 6:5, ali ju je ispustio pa se otišlo u treći set.

Fric je počeo dobro brejkom u trećem setu, vodio je i 2:0, ali se Ćorić vratio na vreme, pa je slavio pobedu.

Anderson je do petog trijumfa u isto toliko duela protiv Buste došao za dva časa i 19 minuta. Po jedan brejk u prva dva seta bio je dovoljan najpre Špancu da povede, potom i Južnoafrikancu da izjednači, dok u trećem nije bilo čak ni brejk lopte i meč je odlučen u taj brejku.

Anderson je prvi napravio mini brejk, Busta je ubrzo uzvratio za 5:5, a kljunač poen na servis rivala devet igrač sveta osvojio je kod rezultata 7:6.

Ćorić u dosadašnja tri duela protiv Andersona nije osvojio ni set, a poslednji put sastali su se prošle godine u 1/16 finala US Opena.

Masters serije 1.000 se igra na tvrdoj podlozi, nagradni fond je 7.972.535 dolara, a titulu brani Rodžer Federer.

Mečeve iz kalifornijskog gradića pratite na kanalima Sport Kluba.