Rodžer: Neka čeka penzija

Masters 1000 19. mar 20189:18 > 9:46
Harry How/Getty Images

Posle poraza od Huana Martina Del Potra u finalu Indijan Velsa prvi teniser sveta Rodžer Federer poručuje da je srećan zbog svoje forme i da mu je život ispunjen od kada je osvojio Vimbldon i kada se vratio na prvo mesto na ATP listi. Kaže i da nije hteo da dođe do rasprave sa sudijom tokom finala.

U finalu Indijan Velsa Rodžer Federer nije uspeo da dođe do 98. titule u karijeri jer je poražen od Huana Martina Del Potra u tri seta. Iako je Švajcarac bio prilično besan i nervozan tokom meča i često se svađao sa sudijom, na konferenciji za medije po završetku finala bio je u dobrom raspoloženju.

Ključ je da ostanete pozitivni u teškim trenucima. Uvek imate poneki težak dan. Ja moram da budem srećan sa onim što imam, zadovoljan sam sa onim što imam već dugo vremena i moj život je ispunjen od kada sam postao broj jedan i kada sam osvojio Vimbldon. Takođe sam veoma srećan na turnirima, pa penzija može da sačeka“, poručuje Federer koji dodaje i da mora da pređe preko poraza.

Bio sam frustriran jer sam propustio veliku šansu da prođe. Prednost od 40-15 ne smete da izgubite ni u jednom gemu. Teško je pričati o velikom meču kao što je ovaj, a izgubili ste ga. Opekao sam se ovde ali ću preći preko toga. Mnogo je bilo šansi na obe strane, on je imao priliku da završi sve u drugom setu, posle sam ja servirao za pobedu. Imao dve tri set lopte. Razočaravajuće ali je bio dobar meč“, kazao je Švajcarac koji se dosta raspravljao sa sudijom tokom meča.

„Raspravljao sam se sa sudijom i nisam hteo da do toga dođe. Sudija nekad ima težak posao nekad ne“, bio je kratak Federer koji je dodao i da više ceni igrače koji su bili povređeni tokom karijere, poput Del Potra, jer je kako kaže i on sam izašao iz iste situacije.

Federer je na kraju kazao i da će učestvovati na predstojećem Mastersu u Majamiju.