Kecmanoviću srpski okršaj, sa Nišiokom za četvrtfinale!

Masters 1000 12. mar 20190:11 > 3:46
Julian Finney, Getty Images

Miomir Kecmanović je savladao Lasla Đerea u srpskom duelu, u okviru trećeg kola Indijan Velsa, sa 2:0 i time ostvario plasman u osminu finala prvog Mastersa u sezoni.

Kecmanović, 130. na listi, bio je bolji od Đerea, koji je trenutno 32. reket sveta, sa 6:2, 7:6(3) za 99 minuta igre.

Teniser rođen 1999. godine u glavni žreb Indijan Velsa stigao je kao laki luzer i za njega je ovo izuzetno veliki uspeh. Za plasman u četvrtfinale igraće protiv Japanca Jošihite Nišioke, koji je pobedio mladog Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima 6:7 (2), 6:4, 7:6 (5).

Rođeni Beograđanin je od starta duela prikazivao kvalitetniji tenis, ne računajući uvodni gem koji je Đere osvojio bez problema. Od tog trenutka je Miomir dominirao terenom, udarao snažnije i preciznije sa osnovne linije, i sa pet gemova u nizu osigurao prvi set.

U prva četiri gema drugog seta viđena su četiri brejka, da bi u nastavku i jedan i drugi igrač uspevali da sačuvaju svoj servis. Đere je pri vođstvu 5:4 imao šansu za brejk i set loptu, međutim, Kecmanović je uspeo da preokrene i kasnije odvede set u taj brejk.

U tim trenucima je Laslo pozvao medicinski tajm-aut, pa se tu može potražiti i razlog nešto slabije igre u taj brejku, u kojem je Kecmanović uzeo pet od prvih šest poena i kasnije bez mnogo problema priveo meč kraju.

Njegov rival u osmini finala, Japanac Nošioka je plasmanom u 4. kolo ponovio najbolji rezultat na Mastersima ostvaren pre dve godine upravo u Indijan Velsu.

Nošioka je u trećem setu vodio protiv Ože-Alijasima 5:1, kod rezultata 5:2 i 5:3 nije realizovao tri meč lopte, što je Kanađanin iskoristio i izjednačio na 5:5. Ipak, 74. igrač sveta je u taj-brejku bio psihološki mnogo jači i od 3:5 osvojio je četiri uzastopna poena i zakazao prvi međusobni duel sa Kecmanovićem.

Ukoliko mladi Srbin savlada Japanca u četvrtfinalu će se sastati sa Milošem Raonićem ili Jan-Lenardom Štrufom.

Mečeve iz Indijan Velsa pratite na kanalima Sport Kluba.