Kecmanović u četvrtfinalu IW, sa Raonićem za polufinale

Masters 1000 13. mar 201920:03 > 22:01
Getty Images Sport, Julian Finney

Sprski teniser Miomir Kecmanović ostvario je najveći u uspeh u karijeri i kao laki luzer plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Indijan Velsu.

Japanac Jošihito Nišioka je predao meč osmine finala mladom srpskom igraču u prvom gemu drugog seta. Kecmanović je prvi set dobio sa 6:4, ali je i tokom tog dela meča bilo vidljivo da Nišioka ima problem sa povredom leđa.

Devetnaestogodišnji Kecmanović će se u borbi za mesto u polufinalu sastati sa kanadskim teniserom Milošem Raonićem.

Srbin, trenutno 130. igrač sveta, u trećem gemu prvog seta nije iskoristio brejk loptu, ali je u sedmom oduzeo servis rivalu. Nišioka je već tada imao očigledan problem sa leđima, međutim, i u takvom stanju je uspeo da vrati brejk i izjednači na 4:4.

Bori se Japanac koliko je mogao, ali nije izdržao. Kecmanović je novim brejkom poveo sa 5:4, a potom na svoj servis bez izgubljenog poena poveo sa 1:0. Pokušao je Nišioka da ostane na terenu i u drugom setu, ali je vrlo brzo odustao.

Srbin je kao laki luzer dobio mesto u glavnom žrebu, a na potu do četvrtfinala pobedio je Maksimilijana Merterera i Lasla Đerea.

Kecmanović će od ponedeljka biti među 100 najboljih igrača sveta, a trenutno mu je projektovano 94. mesto.

Miloš Raonić je u osmini finala bio bolji od Jana Lenarda Štrufa u dva seta 6:4, 6:3.

Kanađanin je prvi set rešio u sovju korist tek u završnici kada je za 6:4 napravio prvi brejk na meču.

Pre toga je u sedmom gemu imao tri brejk lopte, ali je Nemac uspeo da se odbrani.

Drugi set je obeležila mnogo sigurnija igra Raonića, koji je poveo sa 3:0, a zatim i mirno priveo duel kraju.

Mečeve sa Mastersa u Indijan Velsu možete pratiti na kanalima Sport kluba.