Kvalifikant Kližan namučio Čilića, Hrvat u drugom kolu

Masters 1000 6. maj 201919:12 > 19:15
Julian Finney/Getty Images

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u drugu rundu Mastersa u Madridu, pošto je na startu turnira na šljaci nadigrao kvalifikanta Martina Kližana u tri seta, 6:4, 2:6, 7:6.

Iako kvalifikant, 61. teniser sveta namučio je devetog nosioca u Madridu.

Meč je trajao dva časa i 50 minuta, a najviše problema Kližan je pravio Čiliću u odlučujućem setu, koji je trajao 72 minuta.

Kližan je u trećem setu, pri rezultatu 6:6 imao čak četiri meč lopte, ali je svaki put Hrvat uspeo da se odbrani, a zatim i odvede odlučujući set u taj-brejk.

Potpuna dominavija Čilića viđena je u ključnim trenucima, nije davao mnogo vremena Kližanu da se koncentriše, a u taj-brejku je slavio sa ubedljivih 7:0.

Ipak, nema mnogo razloga Čilić da bude zadovoljan svojom igrom, naročito u tom trećem setu, kada je napravio četiri duple greške, od ukupno šest.

Njegov naredni protivnik biće Jan Lenard Štruf, koji je u nedelju eliminisao Nika Kirjosa u dva seta.

Najatraktivnije mečeve iz Madrida pratite ekskluzivno na kanalima Sport kluba.