Izvanredni Federer počistio i Del Potra!

ATP 27. mar 201722:36 > 22:38
Clive Brunskill, Getty Images

Švajcarac Rodžer Federer nastavlja sa izvanrednim partijama na američkoj turneji.

Osvajač Mastersa u Indijan Velsu u 3. kolu turnira u Majamiju u dva seta pobedio je Argentinca Huana Martida del porta – 6:3, 6:4 za svega sat i 23 minuta. Bio je ovo njihov 21. međusobni duel i 16. trijumf Federera.

Legendarni Švajcarac će se u osmini finala sastati sa Robertom Bautistom Agutom, koji u proteklih pet mečeva protiv Federera nije osvojio nijedan set.

Šesti igrač sveta je iskoristio petu brejk loptu u prvom setu i u najboljem trenutku oduzeo servis Del Portu za 5:3. Argentinac je u sledećem gemu imao četiri prilike da uzvrati istom merom i produži ovaj deo igre, međutim, Federer je izdržao ogroman pritisak sa tribina i za 39 minuta poveo sa 1:0 u setovima.

Švajcarac je u drugom setu iskoristio prvu brejk loptu za vođstvo 3:2. Fedeks je i na sledeći Del potrov servis imao priliku da oduzme servis rivalu, ali ovoga puta nije uspeo.

Nije uspeo ni Argetninac u sledećem gemu jedinu brejk loptu u ovom setu da pretvori u izjednačenje, tako da je Federer put ka četvrtoj rundi takmičenja bio otvoren.