Kei pobedio koleno i Delbonisa, Fonjinijev ples

ATP 28. mar 201719:32 > 19:36
Julian Finney/Getty Images

Drugi nosilac Kei Nišikori plasirao se u četvrtfinale turnira iz Masters 1000 serije u Majamiju, pošto je savladao Federika Delbonisa sa 6:3, 4:6, 6:3.

Japanac je dobro krenuo i rutinski je osvojio prvi set uz dva brejka, dok Argentinac nijednom nije došao ni do šanse da oduzme rivalu servis.

Situacija se promenila u drugom setu, Delbonis je napravio brejk, a Nišikori je tražio medicinski tajm aut zbog problema sa levim kolenom.

Japanac je u dva gema do kraja seta imao brejk šanse, ali je Delbonis uspeo da izjednači i da zatim napravi brejk na startu trećeg seta (2:1).

Ipak, Nišikori je tada proigrao, u naredna četiri gema zbirno je izgubio tri poena i zatim došao do pobede za dva časa i 14 minuta igre.

Za plasman u polufinale Nišikori će se boriti sa Fabijom Fonjinijem, koji je deklasirao Donalda Janga sa 6:0, 6:4.

Italijan je rutinski slavio, suočio se sa samo jednom brejk loptom tokom celog meča, a proslavio je trijumf na neobičan način:

Posle polufinala Monte Karla 2013. i četvrtfinala Sinsinatija godinu dana kasnije, Fonjini se ponovo plasirao među osam najboljih na nekom od Mastersa, a od Nišikorija je izgubio u oba međusobna okršaja – 2011. u Melburnu i prošle godine u Madridu.