Šesti poraz Krunićeve u 2019. posle niza preokreta

Masters 1000 20. mar 201919:57 > 19:59
Getty Images/Matthew Stockman

Srpska teniserka Aleksandra Krunić na drugom turniru zaredom eliminisana je u prvom kolu, a u Majamiju je bolja od nje bila Špankinja Sara Soribes Tormo.

Soribes Tormo, trenutno 78. na svetu, slavila je protiv Krunićeve sa 6:3, 4:6, 6:0, posle jednog sata i 55 minuta igre. Za Aleksandru je to bio šesti poraz ove sezone, uz koje je ostvarila samo dva trijumfa.

Špansku teniserku u narednom kolu čeka susret sa Donom Vekić, koja je kao 26. nosilac slobodna u prvom kolu.

Špankinja je odlično ušla u meč, napravila je dva brejka i povela 4:0, što je probudilo Aleksandru, koja je osvojila naredna tri gema. Međutim, više od toga nije mogla, pošto joj je Soribes Tormo ponovo oduzela servis i tako osvojila prvi set.

Usledila je mnogo bolja igra Krunićeve, ali i ponovo niz preokreta. Srpska teniserka je odmah stigla do brejka, a niz gemova u kojoj nijedna nije osvojila svoj servis trajala je od petog do osmog. Kada je njemu došao kraj, Aleksandra je imala brejk više, a kada je servirala za set odbranila je priliku koju je njena rivalka imala da joj oduzme servis. Međutim, to je bilo to što se tiče otpora srpske teniserke Špankinji, koja je bez izgubljenog gema u trećem setu stigla do trijumfa.

Turnir u Majamiju igra se za nagradni fond od 9.035.428 dolara i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.