Lajović preko Kuevasa do Nišikorija

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u 2. kolo Mastersa u Majamiju.

Dušan Lajović

Julian Finney, Getty Images

Dvadesetosmogodišnji Lajović na startu turnira na Floridi u dva seta pobedio je urugvajskog kvalifikanta Pabla Kuevasa 6:4, 7:6 (4) za sat i 30 minuta.

Lajovića u 2. kolu očekuje izuzetno težak ispit, a rival će mu biti peti nosilac Kei Nišikori iz Japana.

Srpski igrač je već u prvom gemu oduzeo servis rivalu, a u šestom i osmom spasao je ukupno četiri brejk lopte i ubrzo na svoj servis realizovao drugu set loptu za 1:0.

Lajović je i u drugom setu napravio brejk za 2:1, ali 33-godišnji Kuevas je uzvratio na 3:3 i ušlo se u taj brejk u kome Srbin nije iskoristio tri meč lopte i dozvolio je Urugvajcu da od 6:3 osvoji pet uzastopnih poena (8:6) i izjednači na 1:1.

Propuštena šansa, ipak, nije sputala Lajovića, koji je u četvrtom gemu odlučujućeg seta napravio brejk i napravio ključan korak ka plasmanu u drugu rundu takmičenja.

Srbin je ponovio rezultat iz prošle godine, a najveći uspeh u Majamiju ostvario je 2014. kada je dogurao do treće runde. Protiv Nišikorija je izgubio oba duela.

Mečeve iz Majamija pratite na kanalima Sport Kluba.