Majami: Osaku namučila kvalifikantkinja

Masters 1000 22. mar 201922:17 > 22:19
Matthew Stockman/Getty Images

Najbolja teniserka sveta Naomi Osaka plasirala se u treće kolo turnira u Majamiju pobedom nad Belgijankom Janinom Vikmajer u tri seta.

Osaka, koja je bila slobodna u prvoj rundi, protiv kvalifikantkinje je slavila sa 6:0, 6:7 (3:7), 6:1, posle dva sata i devet minuta igre.

Japanka će se u sledećem kolu sastati sa Su-Vei Hsijeh iz Kineskog Tajpeja, koja je bila bolja od domaće teniserke Alison Risk 6:2, 7:5.

Osaka je bila sjajna u prvom setu, koji je osvojila bez izgubljenog gema, što je očigledno probudilo njenu rivalku. Igralo se gem za gem do petog, kada je Japanka napravila brejk, ali je Vikmajerova uzvratila istom merom. Iako su obe imale šanse za brejk u narednim gemovima, nisu ih iskoristile, pa je drugi set odlučen u taj-brejku i pripao je Belgijanki.

U odlučujućem setu, Osaka je brzo stigla do brejka, a posle njenog niza 3:0 Vikmajerova je osvojila prvi gem, ali je Japanka potom rutinski privela meč kraju.

Turnir u Majamiju igra se za nagradni fond od 9.035.428 dolara i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.