Tenis

25.03.2019 | 03.29 > 03:39

Venus lako preko Kasatkine, prošle Pliškova i Konaveit

Venus Williams

Venus Vilijams je slavila protiv Darije Kasatkine u drugom kolu WTA turnira u Majamiju rezultatom 2:0. Po setovima je bilo 6:3 i 6:1.

Julian Finney/Getty Images

U prvom setu je viđeno čak šest brejkova u prvih šest gemova, da bi tek u sedmom Venus prva uzela gem na svoj servis. Ona je brzo napravila još jedan brejk, pa je dobila set 6:3. Zatim je Venus odlično počela i drugi set dobivši prvih pet gemova, jedan brejk je dozvolila Kasatkinoj za 5:1, ali je Darija opet izgubila svoj servis izgubivši tako i drugi set 6:1. Inače 22. igračica sveta na ovom meču nije dobila nijedan gem na svoj servis.

Estonka Anet Konaveit je bila bolja od Alje Tomljanović 2:1. Posle velike borbe u prvom setu Anet je slavla 7:6, a u taj brejku je bila bolja 7:3. Tomljanović pravi dva brejka u drugom setu i dobija taj deo igre 6:2, da bi reći set Konaveit opet dobila posle taj brejka. Ovoga puta je bilo 7:4 za Estonku.

Jafan Vang je bila bolja do Danijel Rouz Kolins u dva seta. Po setovima je bilo 7:5 i 6:1 za sat i 58 minuta igre. Marketa Vondorušova je bila bolja od Elis Mertens u dva seta takođe. Oba su bila neizvesna, prvi je Čehinja dobila 6:4, a drugi u taj-brejku.

Sedma teniserka sveta Karolina Pliškova je slavila u tri seta protiv Aliz Korne. Prvi set je Korne dobila 7:6, posle 69 minuta borbe Drugi je Pliškova otvorila mnogo bolje i vodila je sa čak 5:0, pa je na kraju bilo 6:1. U trećem je sedma igračica sveta rano napravila brejk kojeg je sačuvala do kraja seta. U trećem setu je bilo 6:4.