Federer prejak za Krajinovića

Masters 1000 25. mar 201918:22 > 22:18
Julian Finney, Getty Images Sport

Srpski teniser Filip Krajinović eliminisan je u 1/16 finala Mastersa u Majamiju. Švajcarac Rodžer Federer pobedio je 103. igrača sveta 7:5, 6:3 za sat i po vremena.

Krajinović je pružio dobar otpor Federeru u prvom setu, kod rezultata 1:1 napravio je brejk, ali nije uspeo da ga kompletira i Švajcarac je u maratonskom gemu izjednačio na 2:2.

Srbin je u finišu seta imao još jednu priliku da oduzme servis rivali, ali nakon što je nije iskoristio, Federer je u sledećem drugi put napravio brejk i osvojio prvi set – 7:5.

Fedeks je furiozno počeo drugi set, poveo je 3:0 i potom bez većih poteškoća došao do trećeg trijumfa protiv srpskog igrača.

Prethodna dva puta slavio je na Mastersu u Indijan Velsu 2018. sa 6:2, 6:1 i isti godine u Bazelu 6:2, 4:6, 6:4.

Fedeks je tri puta osvajao trofej na Floridi, poslednji 2017. godine, dok je Srbin najveći uspeh ostvario prošle godine plasmanom u četvrto kolo.

Švajcarac će se u osmini finala sastati sa boljim iz meča Danil Medvedev – Reli Opelka.

Meč iz Majamija ućivo gledajte na SK2 i OVDE.

Tok meča:

Federer je prvi servirao i Srbinu je prepustio dva poena – 1:0.

Krajinović je u drugom gemu spasao brejk loptu, a onda je bez izgubljenog poena oduzeo servis protivniku.

U maratonskom četvrtom gemu Švajcarac je vratio brejk srpskom igraču – 2:2.

U naredna tri gema oba tenisera su bila sigurna na svoj servis – 4:3 za Federera.

Krajinović u 11. gemu nije iskoristio brejk loptu, a već u sledećem usledila je kazna za vođstvo Federera 1:0 u setovima. Prvi set je trajao 56 minuta.

Švajcarac je sigurno počeo i drugi set na svoj servis, a u sledećem ponovo je oduzeo servis Krajinoviću.

Srbin se ‘upisao’ u četvrtom gemu (1:3), ali je Švajcarac bio i više nego sigran na svoj servis i nije dozvoljavao protivniku da mu zapreti – 4:1.

Federer je sledeći gem osvojio bez izgubljenog poena (5:2), a Srbin je uspeo da ostane u meču i smanji na 5:3.

Ipak, Fedeks je bez greške odigao poslednji gem za pobedu 7:5, 6:3 za sat i po vremena.