Novak se ponovo kockao i plasirao u četvrtfinale

ATP 20. apr 201717:14 > 20:01
Clive Brunskill/Getty Images Sport

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobedio je posle niza preokreta Španca Pabla Karenja Bustu u tri seta i plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu.

Đoković je do drugog trijumfa u isto toliko međusobnih susreta sa Karenjom Bustom došao sa 6:2, 4:6, 6:4, posle dva sata i 26 minuta igre.

Novakov rival u borbi za polufinale biće Belgijanac David Gofan, koji je eliminisao Dominika Tima iz Austrije.

Srpski teniser je protiv Karenja Buste odigrao još jedan meč sa mnogo uspona i padova, u kojem nije iskoristio veliki broj šansi koje su mu se pružale. Novak je tokom meča imao i problem sa povredom ramena, ali i sočivima, zbog kojih je bio primoran da zatraži pauzu u ranoj fazi meča.

Već na startu meča viđena je velika borba, Karenjo Busta je imao tri brejk prilike, da bi Đoković u gemu koji je sledio imao dve šanse da svom rivalu oduzme servis. Usledili su veoma sigurni gemovi na obe strane do šestog, kada je srpski teniser napravio brejk za vođstvo 4:2 prepustivši Špancu samo jedan poen. Novak je od tada nastavio niz i dva gema kasnije drugom brejk/set loptom došao na pola puta do trijumfa.

Prvi deo drugog seta bio je u znaku srpskog tenisera, koji je brzo poveo sa 2:0, ali je potom potpuno pao. Karenjo Busta je iskoristio lošiju Novakovu igru, osvojio narednih pet gemova i već u osmom gemu je servirao za ulazak u treći set. Drugi teniser sveta je baš tada napravio brejk, potom smanjio na 5:4, ali je Španac iskoristio treću set loptu i izborio treći set.

U odlučujućem setu se igralo gem za gem, Novak je imao brejk šansu za vođstvo 3:2, ali se Karenjo Busta odbranio. Dva gema kasnije, srpski teniser je iskoristio treću priliku da oduzme Špancu servis, da bi mu rival uzvratio istom merom već u narednom gemu. Karenjo Busta je potom bio izuzetno siguran na svom servisu, a potom je ozbiljno pripretio na Novakovom. Španac je imao dve brejk šanse, ali se Đoković odbranio za 5:4 i iskoristio greške svog rivala za trijumf u narednom gemu.

Tok meča možete da pogledate na ovom linku.