Tenis

14.04.2019 | 16.14 > 17:07

Ćorić slavio, Bedene u glavnom žrebu Monte Karla

Borna Ćorić

Hrvatski teniser Borna Ćorić pobedom je otvorio Masters u Monte Karlu. On je na startu turnira na šljaci slavio protiv Poljaka Huberta Hurkača u tri seta, 6:4, 5:7, 7:5.

Borna Ćorić

Clive Brunskill/Getty Images

Borna Ćorić

Ćorić je do trijumfa stigao posle dva časa i 45 minuta igre.

Hrvat je prvi set rešio u petom gemu kada je stigao do brejka i do kraja prvog dela igre održavao prednost.

U drugom setu je prvi do brejka stigao poljski teniser, Ćorić je uspeo jednom da odgovori, ali ne i drugi put.

Start odlučujućeg seta pripao je Ćoriću, koji je poveo sa 2:0, Hurkač je uspeo da izjednači na 5:5, ali je 13. teniser sveta odmah uzvratio brejk i priveo meč kraju.

Njegov naredni rival biće bolji iz duela Katarina - Munar.

Slovenački teniser Aljaž Bedene naći će se u glavnom žreba Mastersa u Monte Karlu, pošto je u finalu kvalifikacija slavio protiv Taro Danijela 2:0, po setovima je bilo 7:6 (7-5), 6:3.

Bedene je do važnog trijumfa u karijeri stigao posle jednog časa i 33 minuta igre.

Japanac je propisno namučio 68. tenisera sveta u prvom setu. Po dva puta su obojica tenisera stizala do brejka, a pobednik prvog seta rešen je posle 7:5 u taj-brejku.

U drugom setu je viđena bolja i koncentrisanija igra Bedenea, koji je oduzeo servis protivniku za 3:1, a zatim mirno priveo meč kraju.