Julian Finney Getty Images Sport

Tenis

15.04.2019 | 23.09 > 23:13

Trijumf Lajovića, predaja Džumhura, neuspešan Bedene

Prvi dan Mastersa u Monte Karlu obeležio je plasman Dušana Lajovića u drugu rundu turnira na šljaci, ali i bosansko-hercegovački teniser Damir Džumhur. Kolšrajber je nadigrao Taro Danijela, dok je Dijego Švarcman bio bolji od Kajla Edmunda.

Dušan Lajović

Clive Brunskill, Getty Images

Mađarski teniser Marton Fučović nadigrao je u tri seta Nikola Basilašvilija 7:5, 3:6, 6:1.

Njegov naredni protivnik biće bolji iz meča Manarino – Nori.

Španac Roberto Bautista Agut slavio je protiv Džona Milmana takođe u tri seta 3:6, 6:1, 6:1.

Dušan Lajović je bio bolji od Džazirija sa 6:4, 6:4  i naredni protivnik mu je David Gofan.

Danil Medvedev savladao je Žoaa Sousu, i to veoma lako. Rus je do pobede došao sa 6:1, 6:1 i posle samo 56 minuta igre.

Sledeći protivnik mu je Radu Albot, koji je eliminisao Slovenca Aljoža Bedenea 6:4, 6:2.

Jan Lenard Štruf je sa 2:1 savladao Denisa Šapovalova, Filip Kolšrajber je nadigrao Taro Danijela 2:0, Mihail Kukuškin je nadigrao Šardija u dva seta, dok je Marko Čekinato izborio plasman u drugu rundu pošto mu je Damir Džumhur predao meč pri rezultatu 4:0 u prvom setu.

Martin Kližan je u dva seta trijumfovao protiv Delbonisa, Fonjini je bio bolji od Rubljeva sa 2:1, dok je Munar nadigrao Katarinu sa 2:0.

Sonego je slavio protiv Sepija 2:0, dok je Švarcman bio bolji od Kajla Edmunda 4:6, 6:3, 6:1.