Al Bello/Getty Images

Tenis

17.04.2019 | 13.15 > 13:20

Erber iznenadio Nišikorija za duel sa Ćorićem

Peti nosilac na Mastersu u Monte Karlu i prošlogodišnji finalista Kei Nišikori poražen je u meču drugog kola.

pierre-hugues herbert

Clive Brunskill, Getty Images Sport

Pjer Ig Erber napravio je pravu senzaciju u Monte Karlu i eliminisao petog nosioca i prošlogodišnjeg finalistu Keija Nišikorija. Erber je slavio u dva seta - 7:5, 6:4 za sat 43 minuta igre.

Nišikori je u petom gemu prvog seta imao četiri brejk prilike, zatim je dva puta mogao da oduzme servis gem Erberu u devetom gemu, ali je Francuz bio siguran kada je trebalo. Na drugoj strani, prvu brejk priliku do koje je došao u setu, u 12. gemu Erber je iskoristio i osvojio prvi set.

Nišikori nije iskoristio tri brejk lopte u prvom gemu drugog seta, kao ni jednu koju je imao u devetom gemu. Zato je Erber bio ponovo siguran kada je trebalo i prvu brejk loptu pretvorio u pobedu u meču.

U narednom kolu Erber će se sastati sa Bornom Ćorićem.