Lajovićeva pobeda karijere za polufinale Monte Karla!

Masters 1000 19. apr 201910:42 > 12:58
Clive Brunskill, Getty Images

Srpski teniser Dušan Lajović pobedom protiv Italijana Lorenca Sonega ostvario je najveći uspeh u karijeri i plasirao se u polufinale Mastersa u Monte Karlu.

Lajović je slavio 6:4, 7:5 za sat i 48 minuta igre i u borbi za plasman u finale sastaće se sa boljim iz duela Novak Đoković – Danil Medvedev.

Srpki igrač je u većem delu meča kontrolisao dešavanja na terenu, a nešto više problema imao je u drugom setu, kada je Sonego napravio brejk.

Ipak, Lajović je vrlo brzo uspeo da se vrati, potom spasi set loptu i već u sledećem gemu oduzme servis rivalu. Na svoj servis iskoristio je drugu meč loptu.

Lajović će od ponedeljka biti 32. igrač sveta, što mu je najbolji plasman u karijeri, a pre Monte Karla na Masters turnirina najdalje je dogurao prošle godine u Madridu kada je eliminisan u četvrtfinalu.

U preostala dva četvrtfinalna duela sastaju se Borna Ćorić – Fabio Fonjini i Gvido Pelja – Rafael Nadal.

Meč uživo pratite na Sport Klubu 1 i našem sajtu

Tok meča:

Sonego je prvi servirao, Lajović je došao do 40:40, ali je Italijan osvojio dva uzastopna poena i poveo – 1:0.

Srbin bez izgubljenog poena izjednačuje, a Italijan i u drugom gemu na svoj servis siguran – 2:1.

U prvih pet gemova oba tenisera su bila sigurna na svoj servis. Nije bilo ni brejk lopte. Sonego vodi sa 3:2.

Lajović je u šestom gemu spasao brejk loptu, a u sledećem je iskoristio drugu prilku da oduzme servis Sonegu – 4:3.

Srbin je overio brejk, Italijan je smanjio na 5:4, ali Lajović ubrzo iskoristio prvu set loptu – 6:4  i posle 46 minuta poveo sa 1:0.

Odlično je Lajović počeo i drugi set i u prvom gemu je napravio brejk.

Sonego je u četvrtom gemu imao brejk loptu da se vrati u set, ali je Srbin u najbitnijim trenucima nije paničio i povisio je prednost na 3:1.

Italijan je u šestom gemu uspeo da oduzme servis protivniku i izjednači na 3:3.

Sonego je kod rezultata 5:4 imao set loptu, ali je Srbin uspeo i ovoga puta da se izvuče i izjednači na 5:5.

Lajović je napravio brejk u 11. gemu i poveo je sa 6:5! Duci servira za pobedu i plasman u polufinale.

Lajović je prvi put u karijeri u polufinalu Mastersa. Duci je drugi set dobio 7:5 i za mesto u finalu boriće se sa Đokovićem ili Medvedevim.