Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

28.10.2019 | 15.16 > 15:23

Ćorić pao posle odličnog prvog seta

Borna Ćorić je poražen u prvom kolu Mastersa u Parizu od Fernanda Verdaska 2:1. Po setovima je bilo 6:3, 4:6 i 3:6.

Borna Ćorić

Lintao Zhang/Getty Images

Hrvatski teniser je odlično otvorio duel sa čak dva brejka i tu prednost je dobro kontrolisao. Borna je pri rezultatu 5:2 servirao za prvi set ali je tada Verdasko napravio brejk. Španac to nije uspeo da sačuva i Ćorić je novim brejkom dobio set 6:3.

U drugom setu nije bilo brejk šansi sve do sedmog gema kada Verdasko uzima servis protivniku i tako je poveo 4:3. Do kraja seta je držao tu prednost i tako je dobio drugi set 6:4. Treći set je u potpunosti pripadao Verdasku koji je odmah napravio brejk pa je pri rezultatu 4:2 mogao da napravi još jedan ali nije iskoristio tri prilike za to. Ćorić je ipak uspeo da ispusti još jedan servis i to u poslednjem gemu u kom je servirao za ostanak u meču. Verdasko je slavio u trećem setu 6:3.

Naredni rival španskog tenisera biće Aleksandar Zverev koji je u prvom kolu bio slobodan.

U ranije odigranim mečevima Albot je bio bolji od Basilašvilija 2:0, po setovima 6:3 i 6:2. Štruf je u tri seta savladao Nišioku dok je rezultatom 2:0 Čilić savladao Hurkača