Nadal spasavao set loptu, pa prošao u četvrtfinale

Masters 1000 5. nov 202019:09 > 19:09
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Parizu, pošto je pobedio Australijanca Džordana Tompsona 6:1, 7:6 (3).

Nadal je do 1001. trijumfa u karijeri došao za sat i 35 minuta igre. Španac je zabeležio maksimalnu pobedu, iako je u drugom setu morao da spasava set loptu rivala.

Rafa je svaki put u ‘Bersiju’ stizao makar do četvrtfinala.

Odlično je Nadal igrao u prvom setu, izgubio je samo pet poena na svoj servis. Igrao je agresivno i odlučno, pa je već u drugom gemu imao brejk priliku. Iako se tada odbranio Tompson, u nastavku nije imao nikakve šanse. Diktirao je ritam Španac, pa je vezao pet gemova za sigurno dobijen set.

U drugom se vodila velika borba. Duže su trajali gemovi, a brejk prilika nije viđena do 12. gema. Tada je Australijanac imao šansu da dođe do seta na servis rivala, ali je nije iskoristio. U tajbrejku je drugi teniser sveta bio sigurniji, pa je uz dva mini brejka došao do pobede.

Naredni rival Nadalu biće sunarodnik Pablo Karenjo Busta, koji je savladao Norberta Gombosa 7:5, 6:2.