Cicipas u finalu Rodžers kupa nakon novog preokreta

Masters 1000 12. avg 20180:41 > 0:42
Gettz Images/Vaughn Ridley

Stefanos Cicipas je u finalu Rodžers kupa.

Stefanos Cicipas je uspeo da se plasira u finale Rodžers kupa pobedom protiv Kevina Andersona u polufinalu, nakon tri odigrana seta i novog preokreta koji je napravio na ovom turniru. Grk je slavio sa 6:7, 6:4, 7:6 nakon dva sata i 51 minuta igre.

Anderson je prvi set rešio u svoju korist u taj brejku nakon seta u kome nijedan igrač nije došao čak ni do prilike za brejk.

Drugi set je pripao Cicipasu koji je uspeo da rivalu oduzme servis u trećem gemu, a mogao je to da ponovi i u osmom i ranije završi posao pred treći set. Ipak se to nije dogodilo pa je ovaj deo igre Cicipas dobio sa 6:4.

U trećem setu smo videli veliku borbu, neke sjajne poene na obe strane i neiskorištene prilike da se set reši pre taj brejka u kome je Cicipas do finala došao sa 9:7.

Cicipas je na putu ka Masters finalu pobedio redom Damira Džumhura, Dominika Tima, Novaka Đokovića, Aleksandra Zvereva, a sada i Andersona i tako zabeležio četiri pobede protiv top deset igrača na svetu na jednom turniru.

Rival će mu u finalu biti pobednik meča Rafael Nadal – Karen Hačanov.