Matthew Stockman, Getty Images Sport

Tenis

08.08.2019 | 00.52 > 01:04

Tim i Gaske preživeli maratone

Dominik Tim i Rišar Gaske plasirali su se u treće kolo Rodžers kupa, pošto su obojica posle tri seta bili bolji od Denisa Šapovalova i Keija Nišikorija.

Dominik Tim

Julian Finney/Getty Images

Dominik Tim

Tim je posle sat i 49 minuta savladao Šapovalova 6:4, 3:6, 6:3. U svakom setu odlučio je po jedan brejk, a zanimljivo da su u drugom i trećem setu iskorišćene prve i jedine brejk lopte. Jedino je u prvom bilo višestrukih brejk lopti i sve ih je imao Tim. Tačnije četiri, pre nego što je uzeo servis u devetom gemu i trasirao put ka osvajanju prvog seta. U narednoj rundi čeka ga Marin Čilić.

Iako su takođe igrali tri seta, okršaj između Rišara Gaskea i Keija Nišikorija bio je znatno intenzivniji. Trajao je tri sata i osam minuta. Najveća borba vodila se u prvom setu. Prvo je Gaske krenuo sa 2:0, ali je Nišikori odmah uzvratio i izjednačio na 2:2. Do sledećeg brejka čekalo se sve do devetog gema, iako su u dva gema propuštene četiri brejk lopte, po dve na obe strane, ali do vođstva od 5:4 došao je Nišikori i servirao za set. U tom gemu Gaske koristi petu brejk loptu, dolazi do izjednačenja i potom se igrao taj brejk.

U taj brejku od 14 poena tačno polovina bili su mini brejkovi i na kraju je Japanac dobio 8:6 za vođstvo u setovima. Ali kao da ga je ta 75-minutna borba izmorila pa je drugi set izgubio 6:2. Gaske je nastavio u dobrom ritmu i treći, došao do brejka za 5:4, ali poput Nišikorija u prvom, ni on nije uspeo da završi set svojim servisom, pa se ponovo igrao taj brejk. Posle pet mini brejkova na kraju je Gaske došao do 7:4 i prolaza dalje, gde ga čeka okršaj sa Robertom Bautistom Agutom.