Neprepoznatljivi Zverev izgubio od Beretinija!

Masters 1000 14. maj 201916:52 > 16:56
Clive Brunskill, Getty Images

Italijan Mateo Beretini priredio je iznenađenje dana u 3. kolu Mastersa u Rimu pobedom protiv petog igrača sveta Aleksandra Zvereva.

Momak koji je mesto u glavnom žrebu obezbedio zahvaljujući specijalnoj pozivnici organizatora u dva seta eliminisao je prošlogodišnjeg finalistu u Večnom gradu – 7:5, 7:5 za sat i 49. minuta.

Povezano

Nemac je prošle nedelje u Madridu, gde je branio titulu, u četvrtfinalu izgubio od Stefanosa Cicipasa i jasno je da ga od narednog ponedeljka očekuje pad na ATP listi.

Dvadesettrogodišnji Beretini je plasmanom u treću rundu ostvario najveći uspeh u karijeri na turnirima iz Masters serije i u osmini finala sastaće se boljim iz duela Dijego Švarcman – Albert Ramos-Vinolas.

Beretni je u oba seta napravio brejk u odlučujućem setu na oduševljenje publike u gradu u kojem je i rođen. Italijan je odlično počeo meč i brejkom u drugom gemu najavio je da se neće lako predati. Nemac je ubrzo uzvratio i oduzeo je servis protivniku za 3:2 i do poslednjeg gema više nije bilo bejk lopti. Domaći teniser je u 12. gemu iskoristio drugu set loptu i napravio veliki korak ka pobedi.

Zverev je u prvom gemu drugog seta oduzeo servis Beretiniju, međutim, Italijan je uspeo da se vrati i izjednači na 2:2. Beretini je kod rezultata 5:4 imao meč loptu na servis Nemca, ali je nije iskoristio. Prošuštena šanda nije ga omela da nastavi u istom ritmu i baš kao i u prvom setu, u 12. gemu, je četvrti put u meču napravio brejk i završio duel u Večnom gradu.

U utorak su plasman u 3. kolo obezbedili Marin Čilić, a šou je ponovo pravio Nik Kirjos.

Mečeve iz Rima pratite na kanalima Sport Kluba.