Al Bello/Getty Images

Tenis

16.05.2019 | 11.59 > 12:00

Osaka bolja od Cibulkove u dva seta

Nakon dana pauze u Rimu, Naomi Osaka je u meču drugog kola savladala Dominiku Cibulkovu i plasirala se u osminu finala.

Naomi Osaka

Matthew Stockman, Getty Images Sport

Prva igračica sveta i prvi nosilac na turniru u Rimu Naomi Osaka bila je uspešna u svom prvom meču u večnom gradu i u dva seta slavila protiv Dominike Cibulkove sa 6:3, 6:3 za sat i 43 minuta igre.

U prvom setu Cibulkova je prva stigla do brejka i povela sa 2:1, ali je Osaka odmah uzvratila i izjednačila na 2:2. Dve igračice su vodile veliku borbu, u svakom gemu viđene su brejk lopte, a do novog brejka Osaka je došla u osmom gemu da bi nakon toga svojim servisom potvrdila osvajanje prvog seta.

Ništa slabiju borbu nismo videli ni u drugom setu iako je Osaka set otvorila brejkom koji je uspela da sačuva, pa i da napravi novi i tako iskorištenom drugom meč loptom na servis Cibulkove okonča ovaj meč.

U četvrtak ćemo u Rimu gledati dupli program, a to znači da će Osaka još jednom na teren. Rivalka će joj biti Mihaela Buzarnesku kojoj je u trećem setu pri rezultatu 4:4 Julija Gerges predala meč. Buzarnesku je dobila prvi set ovog meča sa 6:4, Gerges je uzvratila sa 6:3, ali je nakon 45 minuta igre u odlučujućem setu, pri rezultatu 4:4 zbog povrede morala da se povuče. Dve igračice provele su do tog momemnta na terenu dva sata i 25 minuta.