Al Bello/Getty Images

Tenis

16.05.2019 | 13.14

Stari lisac Verdasko iznenadio Tima u Rimu

Španski veteran Fernando Verdasko priredio je iznenađenje na Mastersu u Rimu, eliminisavši petog nosioca Dominika Tima u tri seta.

Fernando Verdasko

Adam Pretty Getty Images Sport

U iscrpljujućoj borbi, 36-godišnji Španac savladao je deset godina mlađeg protivnika rezultatom 4:6, 6:4, 7:5.

Tim je bio bolji u prvom setu, napravivši brejk u poslednjem gemu, ali Verdasko je uzvratio istom merom u narednom setu.

Španac mu je oduzeo servis u sedmom gemu, i uspeo to da materijalizuje na kraju, pa se igrao odlučujući treći set.

Treći set je i najduže potrajao, gotovo sat vremena, Verdasko je stigao do brejka za 4:3, Tim ekspresno uspeo da se revanšira.

Ipak, španski teniser pravi novi brejk za prednost 6:5, potom na svom servisu koristi prvu meč-loptu za veliku pobedu nad jednom od favorita turnira.

U osmini finala očekuje ga okršaj sa 11. nosiocem, mladim Rusom Karenom Kačanovom.