Clive Brunskill/Getty Images

Tenis

16.05.2019 | 20.09 > 20:18

Borna ispustio Federera

Hrvatski teniser Borna Ćorić završio je takmičenje na mastersu u Rimu, pošto je poražen u osmini finala od Rodžera Federera u tri seta 2:6, 6:4, 7:6 i propustio lepu priliku da izjednači u međusobnom skoru protiv jednog od najvećih tenisera svih vremena.

Roger Federer

Alex Pantling August, Getty Images Sport

Imao je 13. igrač sveta sve predispozicije da nanese poraz Švajcarcu. Uraganski je dobio prvi set 6:2, a u drugom je uspeo da napravi brejk pošto je Federer servirao za set. Ipak, u narednom gemu treći na ATP listi uspeo je da momentalno uzvrati, uzme servis protivniku i uvede meč u treći set.

Tu nije bio kraj propuštenim prilikama za Hrvata. Kod vođstva 5:4 bilo je 0:30 na Federerov servis, ali je Švajcarac uspeo da se vrati i izjednači. Kasnije je set uveden u taj brejk, gde je Ćorić došao do vođstva 6:4 i dve meč lopte. Prvu je imao na svoj servis, ali to nije bilo dovoljno. Federer je preokrenuo i iskoristio drugu meč loptu na servis Hrvata i prošao među osam najboljih.

U borbi za polufinale čeka ga bolji iz duela Fonjini - Cicipas.