Julian Finney Getty Images Sport

Tenis

16.05.2019 | 22.35 > 22:38

Osaka bez problema, Mugursa predala zbog povrede

Najbolja teniserka sveta Naomi Osaka obezbedila je plasman u četvrtfinale turnira u Rimu pošto je u dva seta pobedila Mihaelu Buzurnesku.

Naomi Osaka

Matthew Stockman, Getty Images Sport

Japanki je bio potreban jedan sat i 15 minuta da sa 6:3, 6:3 trijumfuje protiv 29. igračice planete.

Osaki je u prvom setu dovoljan bio jedan brejk (u drugom gemu) da dođe do vođstva. U drugom je Naomi osvojio brejk za 3:1, zatim je Buzarnesku osvojila dva gema u nizu, ali je do kraja japanska igračica bila ubedljiva i rutnski slavila

Njena naredna rivalka biće Kiki Bertens koja je u tri seta eliminisala Karlu Suares Navaro 6:4, 1:6, 6:3.

U četvrtak su takmičenje završile Venus Vilijams i Garbinje Muguruza.

Američku teniserku je sa 6:2, 6:4 savladala Britanka Džoana Konta i ona će u četvrtfinalu igrati sa Čehinjom Marketom Vondrousovom, koja je posle trijumfa nad Simonom Halep, pobedila i Dariju Kasatkinu 7:5, 2:6, 6:2.

Kad je reč o Mugurusi, Špankinja je predala meč Viktoriji Azarenki zbog povrede leve noge. Azarenka će se u borbi za polufinale sastati sa Karolinom Pliškovom, češkom igračicom koja je savladala Sofiju Kenin 4:6, 6:4, 6:3.

U četvrtfinalu naći će se i Kristina Mladenović, posle pobede nad Ešli Barti 6:2, 6:3. Francuskinja, 63. na listi, priredila je pravo iznenađenje, pošto je sa turnira izbacila devetu teniserku sveta i u borbi za polufinale čeka pobednicu duela Marija Sakari - Petra Kvitova.