Tenis

17.05.2019 | 15.10 > 15:24

Rim: Švarcman u polufinalu

Kei Nishikori

Argentinski teniser Dijego Švarcman savladao je Keja Nišikorija rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:2, u meču četvrtfinala ATP turnira u Rimu.

Dijego Švarcman

Jaimi Chisholm, Getty images

Švarcman je sjajno započeo meč, dobio pet gemova, a onda je izgubio dva servisa. Japanac je u tim trenucima bio bolji igrač na terenu, iskoristio je brejk lopte, ali onda je pogrešio prilikom servisa, što je rešilo prvi set u korist Argentinca.

U drugom setu Švarcman je dobio prvi gem, ali Nišikorije je ubrzo izjednačio na 1:1. Potom je argetinski teniser ponovo preuzeo vođstvo, ali Nišikori nije dugo čekao da izjednači na 2:2.

Posle sat vremena i 28 minuta meč je rešen u korist Švarcmana, koji će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Đoković - Del Potro.