Rim: Švarcman u polufinalu

Masters 1000 17. maj 201915:10 > 15:24
Jaimi Chisholm, Getty images

Argentinski teniser Dijego Švarcman savladao je Keja Nišikorija rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:2, u meču četvrtfinala ATP turnira u Rimu.

Švarcman je sjajno započeo meč, dobio pet gemova, a onda je izgubio dva servisa. Japanac je u tim trenucima bio bolji igrač na terenu, iskoristio je brejk lopte, ali onda je pogrešio prilikom servisa, što je rešilo prvi set u korist Argentinca.

U drugom setu Švarcman je dobio prvi gem, ali Nišikorije je ubrzo izjednačio na 1:1. Potom je argetinski teniser ponovo preuzeo vođstvo, ali Nišikori nije dugo čekao da izjednači na 2:2.

Posle sat vremena i 28 minuta meč je rešen u korist Švarcmana, koji će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Đoković – Del Potro.