Nadalova rimska osveta Cicipasu za Madrid

Masters 1000 18. maj 201917:21 > 17:22
Clive Brunskill/Getty Images

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale Mastersa u Rimu pobedom nad Stefanosom Cicipasom iz Grčke u dva seta.

Nadal, koji je u ‚večnom gradu‘ postavljen za drugog nosioca, protiv Cicipasa je slavio sa 6:3, 6:4, posle jednog sata i 43 minuta igre. Na taj način, ‚kralj šljake‘ se mladom Grku osvetio za poraz od pre samo nedelju dana, u polufinalu turnira u Madridu.

U borbi za titulu Španca čeka susret sa pobednikom duela između najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića i Dijega Švarcmana iz Argentine.

Za razliku od pre nedelju dana, kada je Cicipas slavio sa 6:4, 2:6, 6:3, Nadal je ovoga puta vrlo brzo preuzeo potpunu kontrolu nad njihovim duelom.

Španac je meč otvorio osvajanjem svog servisa, ali ga je grčki teniser i te kako izazvao, da bi usledio Nadalov brejk. Cicipas je odmah imao šansu da mu uzvrati, ali se njegov rival odbranio, a potom su obojica bili izuzetno sigurni na svojim servisima do kraja seta.

U drugom setu je ključni gem bio treći, kada je ‚kralj šljake‘ iskoristio treću brejk priliku. Od tog trenutka Cicipas više nije ni mogao da ugrozi Nadala, koji je rutinski priveo meč kraju.

Nadal će se u nedelju boriti za prvu titulu ove sezone, a 81. u karijeri.

Masters u Rimu se igra za nagradni fond od 5.207.405 evra i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.