Konta i Pliškova u borbi za trofej u Rimu

Masters 1000 18. maj 201919:40 > 19:42
Paolo Bruno/Getty Images

Britanska teniserka Johana Konta i Čehinja Karolina Pliškova sastaće se u finalu turnira u Rimu.

Konta je napravila veliko iznenađenje, pošto je u prvom polufinalu posle preokreta pobedila pobednicu prošlonedeljnog turnira u Madridu Kiki Bertens sa 5:7, 7:5, 6:2, posle dva sata i 50 minuta igre.

Bertensova i Konta su odigrale odličan meč u kojem je holandska teniserka prvi set osvojila jer je bila bolja u reviji brejkova. Britanska teniserka je odmah nagovestila preokret napravivši brejk na startu drugog seta, ali je Bertensova uzvratila. Njih dve su nastavile veliku borbu u kojoj je Konta bila bolja, a ključni gem je bio 11, u kojem je stigla do brejka, a potom bez problema odservirala za set. To je bilo dovoljno Konti da preuzme potpunu kontrolu, a dva brejka su joj bila više nego dovoljna da kompletira preokret.

Pliškova je u drugom polufinalu opravdala epitet favorita protiv Grkinje Marije Sakari, koju je pobedila sa 6:4, 6:4. Sakari je kroz kvalifikacije stigla do glavnog žreba u Rimu i namučila je Čehinju, koja je posle jednog sata i 29 minuta igre došla do trijumfa.

Grkinja je prva došla do brejka na meču i činilo se da drži sve u rukama, ali je posle vođstva 4:3 stala, a Pliškova vezala naredna tri gema i tako osvojila prvi set. Sakari je u drugom setu konstantno pretila, imala je tri brejk šanse u prvih pet gemova, a zatim je odbranila dve Čehinji u šestom. Usledili su sigurni servis gemova, da bi Pliškova kada je Sakari servirala za ostanak u meču stigla do brejka bez izgubljenog poena i rešila meč.

Turnir u Rimu igra se za nagradni fond od 3.452.538 dolara i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.