Krajinović u dva seta do drugog kola Rima

Masters 1000 14. sep 202013:01 > 13:04
Clive Brunskill, Getty Images Sport

Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Mastersa u Rimu.

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Mastersa u Rimu pobedom protiv 16. nosioca na turniru Feliksa Ože-Alijsima u dva seta rezultatom 6:4, 7:5.

Dva potpuno različita seta videli smo u ovom meču. Prvi je doneo veliki broj brejk prilika za oba igrača, veliki broj grešaka, a videli smo i tri brejka.

Krajinović je prvi napravio brejk i poveo 3:1, ali je Ože-Alijasim uzvratio u sedmom gemu. Nije imao snage da se odbrani već u sledećem i Krajinović ovaj brejk čuva do kraja seta koji je trajao gotovo sat vremena.

U drugom setu, čak u četiri prva gema nijedan igrač nije uspeo da osvoji čak ni poena na servis rivala. Prvu priliku za brejk Krajinović je propustio u sedmiom gemu, ali je to ispravio u 11. i već u narednom gemu svojim servisom potvrdio pobedu.

Grešio je mnogo Ože-Alijasim, ukupno je napravio 54 greške, nije ga slušao ni prvi servis, ali to svakako ne umanjuje Krajinovićevu pobedu.

U drugom kolu Krajinović igra protiv boljeg iz duela Kajla Edmunda i kvalifikanta.