Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

18.09.2020 | 14.55 > 19:10

Đoković bolji od Krajinovića, sa Kepferom za polufinale

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu pobedom protiv Filipa Krajinovića u dva seta, nakon velike borbe viđene posebno u prvom setu.

Clive Brunskill Getty Images

Novak Đoković savladao je Filipa Krajinovića u osmini finala Mastersa u Rimu. Đoković je slavio u dva seta, 7:6(9:7), 6:3. Đoković u Rimu nikada nije ispao pre četvrtfinala u 14 nastupa na ovom turniru.

Samo prvi set trajao je sat i po vremena, videli smo veliku borbu, po jedan brejk na samom startu meča, brojne brejk prilike na obe strane tokom celog seta i tajbrejk u kome je Đoković posao završio iskoristivši petu set loptu. sjajan tenis prikazala su oba igrača i priredila su nam odličnu zabavu.

U drugom setu je donekle ritam opao, ali i dalje smo gledali odlične poene sa obe strane mreže. Iskusniji od dvojice tenisera ovaj set rešio je jednim brejkom koji je napravio u trećem gemu drugog seta.

Đokoviću će rival u borbi za polufinale biti 97. igrač sveta Dominik Kepfer koji je bio bolji od Lorenca Muzetija u dva seta - 6:4, 6:0 i posao završio za samo 68 minuta - pola sata manje nego što je trajao Đokovićev prvi set protiv Krajinovića.

Tok meča:

Duel je svojim servisom otvorio Novak, a Filip je odmah došao do tri vezane brejk lopte. Treću je iskoristio i poveo 1:0. Ipak, ni njegov prvi gem ne prolazi bez problema, pa i Đoković odmah ima priliku da uzvrati brejkom. Već su prva dva gema njavila zanimljivu borbu i dobar meč. Uspeo je Đoković da četvrtu brejk priliku pretvori u izjednačenje.

Nakon prva dva gema i dva brejka, dobili smo tri gema u kome su oba igrača osvajala svoje poene. Đoković je u četvrtom gemu imao tri nove brejk lopte, ali je Krajinović umeo da ih odbrani. Novak vodi 3:2, Filip je na servisu.

Nakon dve neiskorišćene brejk lopte na Đokovićev servis u sedmom gemu, Krajinović se ponovo suočio sa situacijom da on brani svoj servis gem, ali je to učinio dosta lako.

Servira Filip za ostanak u setu, ponovo se bori sa brejk loptama i odoleva. Sve u svemu, sjajnu zabavu nam priređuju dva srpska igrača u osmini finala. Imao je Đoković dve set lopte, ali najduži gem u meču na kraju, za 5:5, pripada Krajinoviću.

Već su 76 minuta na terenu i tek se sada nazire kraj prvog seta jer smo ušli u tajbrejk koji je mini brejkom otvorio Krajinović. Do drugog mini brejka i vođstva od 4:1 Krajinović dolazi uz duplu servis grešku Đokovića. Novak je odmah vratio oba i vratio tajbrejk praktično na "nulu" i nakon toga da prvi put povede u tajbrejku - 5:4. Posle sat i 23 minuta igre Đoković je došao do treće set lopte koju je "poništio" duplom servis greškom. Rezultat je 6:6. Velika borba vodila se i u poenu koji je bio četvrta prilika za Đokovića da osvoji set, ali Krajinović hrabro izlazi na mrežu i dolazi do 7:7, ali je nakon toga usledila dupla servis greška. Na kraju je sve stalo u jedan Filipov promašen forhend. Sat i 27 minuta igre, Novak vodi 1:0.

Krajinović je servisom otvorio drugi set, a Novak je taj koji u trećem gemu dolazi do brejka. Đoković vodi 2:1 i serviraće za potvrdu brejka.

Opao je malo tempo igre u drugom setu, Đoković drži brejk prednosti i ne dozvoljava Krajinoviću prilike za povratak u set kakve mu je davao u prvom delu meča. Vodi prvi igrač sveta 4:3 i servira.