Čilić zaustavljen, Grigor na Šapovalova u četvrtfinalu

Marin Čilić eliminisan je u osmini finala Mastersa u Rimu.

Marin Čilić

Francois Nel/Getty Images

Hrvatski teniser Marin Čilić izgubio je u osmini finala Mastersa u Rimu od Kaspera Ruda koji je slavio u dva seta 6:2, 7:6(8:6).

Rud je posao završio za sat i po vremena. U prvom setu napravio je dva brejka ne dozvolivši Čiliću nijednu brejk priliku.

Drugi set doneo je veliku borbu, Čilić je imao dve prilike za brejk u trećem gemu, ali je Rud uspeo da se odbrani. U takvom ritmu set je ušao u tajbrejk u kome je Čilić uspeo da spase dve meč lopte, ali ne i treću i za njega je ovaj turnir završen.

Rud će za mesto u polufinalu igrati protiv Matee Beratinija koji je postavljen za četvrtog nosioca.

Plasman u četvrtfinale obezbedili su Bugarin Grigor Dimitrov i Kanađanin Denis Šapovalov.

Dimitrov, koji je postavljen za 15. nosioca, bio je bolji od Janika Sinera iz Italije 4:6, 6:4, 6:4 posle dva časa i 25 minuta, a njegov rival u četvrtfinalu Šapovalov savladao je Uha Humberta 6:7 (5), 6:1, 6:4 za nešto manje od tri sata igre.

Mesto među osam najboljih obezbedio je i Novak Đoković trijumfom protiv Filipa Krajinovića. Prvog igrača sveta u četvrtfinalu očekuje 97. teniser sveta Dominik Kepfer iz Nemačke.

Masters iz Rima pratite na kanalima Sport Kluba.