Mark Kolbe, Getty Images

Tenis

19.09.2020 | 15.01

Tri sata borbe i Rud ide u polufinale, čeka Novaka

Kasper Rud je izbacio Matea Beretinija u četvrtfinalu Mastersa u Rimu slavivši 2:1. Po setovima je bilo 4:6, 6:3 i 7:6.

Casper Ruud

Clive Brunskill/Getty Images

Meč je počeo brejkom Matea Beretinija, a Rud je imao tri prilike da napravi ribrejk što se međutim nije dogodilo. Norvežanin je svoje šanse propustio u drugom, šestom i desetom gemu.

Drugi set međutim je bio potpuno drugačija priča. Kasper pravi odmah brejk i tu prednost je zadržao do kraja i Mateu nije dozvolio ni da razmišlja o brejk šansi.

U trećem setu Rud prvi pravi brejk, a Beretini je ovog puta uspeo da uzvrati i to u šestom gemu kada je izjednačio na 3:3. Do kraja seta nije viđeno niti izjednačenje u preostalim gemovima pa se igrao taj brejk.

I tada su dva tenisera bila izjednačena, a nešto bolje je na početku igrao Beretini. Imao je prednost 4:2 i 5:3, ali mu se zatim desio da nije osvojio više ni poen. Rud je vezao četiri poena i dobio taj brejk 7:5.

Rud će igrati protiv boljeg iz duela Novak Đoković - Dominik Kepfer.