Peto Masters polufinale za Denisa Šapovalova

Masters 1000 19. sep 202021:37 > 21:40
Getty Images/Clive Brunskill

Kanadski teniser Denis Šapovalov plasirao se u polufinale turnira iz Masters 1000 serije u Rimu, pošto je pobedio Grigora Dimitrova iz Bugarske sa 6:2, 3:6, 6:2.

To je peto Masters polufinale za 21-godišnjeg Šapovalova, a jednom je igrao i finale, prošle godine u Parizu kada je izgubio od Đokovića. Tako je Kanađanin nadgradio odličan rezultat sa US opena, gde je dogurao do četvrtfinala, a sada će ga u borbi za finale čekati bolji iz duela Rafael Nadal – Dijego Švarcman.

Potpuno je bio superioran Denis u prvom setu, napravio je dva brejka pri tom ne dozvolivši suparniku nijednu brejk priliku. Zatim je Dimitrov počeo bolje da igra, pogotovo posle spasene brejk lopte u trećem gemu. Bugarin je ispustio brejk viška, ali je u osmom gemu napravio novi, prelomni brejk i izborio je treći set.

Nije Šapovalov dozvolio da kriza dugo potraje i već u drugom gemu odlučujućeg seta pravi brejk, uz samo jedan izgubljeni poen. Očekivalo se možda više drame do kraja okršaja, ali Denis je uspeo da održi koncentraciju i da ne dozvoli Bugarinu ni brejk loptu. Čak je u velikom stilu završio meč, još jednim brejkom za ukupno sat i 53 minuta igre.