Neverovatni Švarcman protiv Novaka za titulu u Rimu!

Masters 1000 20. sep 202022:11 > 22:14
Jaimi Chisholm, Getty images

Argentinac Dijego Švarcman u neverovatnom meču pobedio je Denisa Šapovalova 6:4, 5:7, 7:6 (4) i u ponedeljak će u finalu Mastersa u Rimu za titulu igrati protiv Novaka Đokovića.

Elsa, Getty Images

Polufinalni duel trajao je tri časa i 12 minuta, a 15. teniser sveta je posle Rafaela Nadala uspeo da savlada još jednog levorukog igrača i prvi put u karijeri plasira se u finale nekog od turnira iz Serije 1000.

Đoković je dobio sva četiri međusobna duela sa Švarcmanom, a poslednji put igrali su ove godine na Australija Openu kada je bilo 6:3, 6:4, 6:4.

Ukupno je bilo čak 12 brejkova, po šest na obe strane, a nešto uspešniji je bio Švarcman – 6/14 u odnosu na 6/15 Kanađanina.

Argentinac je u drugom gemu napravio brejk i održavao je prednost sve do rezultata 5:3 kada je sevirao za prvi set.

Ipak, Kanađanin je uspeo da iskoristi treću brejk loptu i barem za nekoliko minuta produži taj deo meča s obzirom na to da je Švarcman ekspresno uzvratio istom merom i realizovao drugu set loptu.

Šapovalov je u drugom setu prvi oduzeo servis protivniku za 3:2 i kod rezultata 5:4 servirao je za izjednačenje, ali je 15. igraču sveta dozvolio da napravi brejk (5:5).

Ipak, to ga nije poremetilo, u sledećem gemu je po drugi put napravio brejk u drugom setu, potom spasao brejk loptu i izjednačio na 1-1.

Neverovatna borba vodila se i u odlučujućem setu na oduševljenje oko 1.000 gledalaca na tribinama. U prvih pet gemova viđena su tri brejka, Šapovalov je poveo sa 4:2, Švarcman se vratio (4:4), ali je Kanađanin još jednom oduzeo gem rivali i kod rezultata 5:4 servirao za pobedu.

Uzalud, Švarcman se još jednom izvukao, izjednačio je na 5:5, i nekako je najpravednije bilo da pobedika dobijemo u taj-brejku.

Šapovalov je vodio sa 5:4, ali je Argentinac preokrenuo i obezbedio mesto u borbi za titulu.

Finale je u ponedeljak u 17 časova uz prenos na Sport Klub.