Al Bello/Getty Images

Tenis

09.10.2019 | 09.15 > 11:13

Cicipas napokon dobio Feliksa, Zverev 15-13 i pobeda

Šesti nosilac Stefanos Cicipas plasirao se u treće kolo Mastersa u Šangaju, pošto je savladao Feliksa Ože-Alijasima sa 7:6 (7-3), 7:6 (7-3).

Stefanos Tsitsipas

Lintao Zhang/Getty Images

“Najteži protivnik sa kojim sam ikada igrao“, tako je Cicipas opisao Kanađanina nedavno. Dobio ga je Feliks dvaput ove godine u seniorskoj konkurenciji, još triput u juniorskoj, a sada je Stefanos konačno rešio zagonetku.

Ni jedan ni drugi ne blistaju u drugom delu sezone koliko je to bio slučaj u prvom, pa je to bila lepa prilika za Cicipasa. Bio je vidno motivisan i nije se obeshrabrio kada je u prvom setu ispustio brejk viška, a zatim propustio i dve vezane set lopte na 6:5.

U taj brejku je nastavio da pritiska, dok Ože-Alijasim nije mogao da veže nekoliko dobrih udaraca.

Drugi set bio je tvrđi, brejk lopte samo u jednom gemu, tri ih je spasao Kanađanin pri rezultatu 5:5, ali mu je u potonjem taj brejku popustio forhend i Cicipas je zasluženo došao do trijumfa koji je burno proslavio.

ATP/Sport Klub

Sledeći protivnik biće mu Hubert Hurkač, koji je u dva seta izbacio Gaela Monfisa.

Prethodno je odigran i meč Džona Iznera i Luke Puja, Amerikanac je slavio u dva seta, pa ga čeka bolji iz meča Đokovića i Šapovalova.

Mateo Beretini je bio bolji od Kristijana Garina 6:3, 6:3 i sada ga čeka Roberto Bautista Agut, koji je savladao Rejlija Opelku sa 6:4, 7:5.

Džon Milman, koji je iz kvalifikacija stigao do finala Tokija i potom dobio meč u Šangaju, napokon se umorio, pa je bolji bio Andrej Rubljov 6:2, 6:0. Rus je tako zakazao okršaj sa Aleksanderom Zverevom, koji je savladao Žeremija Šardija 7:6 (15-13), 7:6 (7-3). Francuz je imao tri set lopte u prvom setu i vođstvo 5:3 u drugom, ali na kraju nije izborio ni odlučujući set.

Karen Hačanov pobedio je Tejlora Frica sa 6:2, 6:4 i igraće u trećoj rundi sa Fabijom Fonjinijem, koji je u utorak dobio Endija Marija.

Dominik Tim je u dva seta bio bolji od Pabla Karenja Buste, bilo je 7:6, 6:3.