Janko u finalu i među 70 najboljih na svetu

Tenis ostalo 29. apr 201710:30 > 10:32
Elsa, Getty Images Sport

Janko Tipsarević plasirao se u finale čelendžera u kineskom An-Ningu, pošto je savladao kvalifikanta Huana Pabla Pasa sa 6:4, 6:3.

Pas, 22-godišnjak koji je trenutno 364. na svetu, pružio je jak otpor u prvom setu, vratio je brejk zaostatka, ali je posustao u desetom gemu i Janko je iskoristio drugu set loptu.

Na startu drugog seta Tipsarević je propustio tri brejk šanse, ali je lako osvajao svoje gemove i dočekao je brejk u devetom gemu. Tu nije bio kraj, Pas je imao brejk šansu u poslednjem gemu, ali je Janko realizovao treću meč loptu i okončao susret za 84 minuta.

U nedelju će srpski teniser igrati za drugu uzastopnu titulu u Kini, posle slavlja na čelendžeru u Ćingdaou, a rival će mu biti Francuz Kventin Alis, koji je savladao Nemca Otea sa 6:3, 4:6, 6:3.

Biće im to prvi međusobni susret, a Alis je 20-godišnjak koji je trenutno 129. na ATP listi, što mu je i najbolji dosadašnji plasman u karijeri.

Finale počinje u nedelju u 6.45 po srednjoevropskom vremenu, a Janko je već obezbedio povratak među 70 najboljih na svetu.