Izvor: Getty Images Sport, Michael Regan
Tenis 15.07.2017 | 13:16 > 13:18

Kovinićeva bez titule u Budimpešti

Danka Kovinić

Crnogorska teniserka Danka Kovinić poražena je u finalu ITF turnira u Budimpešti od Slovakinje Jane Čepelove.

Izvor: Julian Finney, Getty Images

Slovačka teniserka, 91. na WTA listi, nadigrala je crnogorsku igračicu, koja je 125. na svetu, rezultatom  6:4, 6:3, posle sat i 28 minuta igre.

Kovinićeva je već na startu prvog seta izgubila servis, ali je uspela da se konsoliduje i da izjednači za 4:4. Međutim, već u narednom gemu Čepelova je ponovo osvojila brejk i zatim na svoj servis osvojila set.

Na početka drugog seta viđena su tri brejka, a Čepelova je to iskoristila za vođstvo od 2:1, da bi do kraja meča samo povećala prednost.

Turnir u Budimpešti se igrao na otvorenom na šljaci, a nagradni fond je bio 100.000 dolara.