Izvor: Julian Finney/Getty Images
Tenis 16.09.2017 | 19:57

Osvojio jedan poen na meču duplom greškom protivnika

Zanimljiv teniski meč odigran je u kvalifikacijama za fjučers u francuskom Plasiru gde je Britanac Danijel Drejk osvojio samo jedan poen na celom meču.

Podloga turnira u Atlanti

Izvor: Kevin C. Cox/Getty Images

On je poražen od 11. nosioca i domaćeg takmičara Viktora Uvrara sa 6:0, 6:0, a zanimljivo je da je Britanac jedini poen osvojio tako što je Francuz napravio dvostruku servis grešku prvi vođstvu od 5:0 i 40:0 u prvom setu.

U drugom Drejk nije osovjio nijedan poen, pa je Francuz tako propustio priliku za takozvani ‚Zlatni meč‘.

Pogled na statistiku pokazuje da je Britanac napravio 12 dvostrukih servis grešaka, a nije osvojio nijedan poen na svoj servis.