Izvor: Getty Images Sport, Michael Regan

Pune čelendžer: Pobede Milojevića, Krstina i Kavčića

Blaž Kavčič

U prvom kolu čelendžera u indijskom Puneu pobede su ostvarili srpski teniseri Nikola Milojević i Peđa Krstin, kao i Slovenac Blaž Kavčić.

Izvor: Julian Finney, Getty Images

Milojević je savladao Ivana Nedelka iz Rusije rezultatom 2:0 (6:4, 6:1). On je ostao fokusiran iako je tokom prvog seta protivnik konstantno pretio na njegov servis i imao veliki broj brejk lopti. U devetom gemu Milojeić je uspeo da iskoristi treću brejk loptu, a u narednom gemu drugu set loptu i poveo rezultatom 1:0. Nakon toga, drugi set je bio formalnost. Srpski teniser je napravio tri brejk lopte, ne dozvolivši protivniku nijednu šansu. U narednom kolu igraće protiv Francuza Huga Grenijera.

Peđa Krstin, 221. teniser sveta, uspeo je da dođe do pobede nakon dva sata igre, protiv Antoana Eskofera, po setovima 6:4, 7:6.
Prvi set bio je vrlo ravnopravan, protivnici su u sedmom i osmom gemu razmenili brejkove, a onda je u poslednjem gemu prvog seta srpski teniser iskoristio treću set loptu i došao do prednosti. Drugi set doneo je osam brejkova, četiri vezana u prva četiri gema, francuski teniser je propustio set loptu u 10. gemu. Taj brejk obeležila je ponovo velika nesigurnost na servisu, viđeno je sedam mini brejkova, ali se bolje snašao Krstin i prošao u sledeću rundu takmičenja.

Slovenački teniser Blaž Kavčić bio je siguran protiv 290. tenisera sveta Žofrija Blanšenoa u dva seta - 6:4, 6:4. U prvom setu teniseri su bili nešto nesigurniji na svoj servis pa su viđena tri brejka, ali su u drugom setu bili potpuno sigurni, pa je Kavčić iskoristio jedinu šansu koja mu se ukazala. Sundar Prasant biće njegov protivnik u narednom kolu.