Julian Finney/Getty Images

Tenis

12.06.2018 | 20.42 > 21:20

Čelindžer Kaltaniseta: Pobeda Zekića, poraz Đerea

Srpski teniser Miljan Zekić savladao je u dva seta Urugvajca Martina Kuevasa na Čelindžeru u italijanskoj Kaltaniseti. Za razliku od njega Laslo Đere ponovo je doživeo poraz od Španca Đaumea Munara, iako je dobio prvi set sa nulom.

Laslo Đere

Laslo Đere

Iako je meč rešio u dva seta, ali je trajao čak dva seta. U prvom je bilo 7:5, iako je startni brejk napravio Kuevas. Prvo je 289. reket sveta izjednačio na 4:4, a onda je napravio brejk u 12. gemu za 7:5. Brejkova je bilo i u drugom setu. Odmah je Zekić oduzeo servis za 2:0 i držao je taj brejk do devetog gema kada je čak i imao dve meč lopte. Međutim, izgubio je taj gem, kao i naredna dva i 288. igrač sveta poveo je sa 6:5 i servirao za izjednačenje u setovima. Međutim, već u narednom gemu Zekić je bez izgubljenog poena i izborio taj brejk, u kom je iskoristio treću meč loptu i slavio 7:5.

Zekić če u borbi za četvrtfinale igrati protiv domaćeg Donatija. Sa druge strane u osmini finala neće biti Lasla Đerea, iako je dobio prvi set protiv Munara 6:0. Ipak, igrač koji ga je pobedio prošle nedelje, uspeo je da dobije naredna dva seta 6:2 i 6:4 i na kraju preokrenuo. U osmini finala igraće protiv Fakunda Banjisa.