Petrović bez titule u Milanu

Tenis ostalo 30. jun 201919:40 > 19:42
Printscreen Twitter

Danilo Petrović poražen je u finalu čelendžera u Milanu.

Srpski teniser Danilo Petrović poražen je u finalu čelendžera u Milanu. Od njega je u borbi za pehar i oko 46.000 evra bolji bio 93. igrač sveta Hugo Delijen koji je slavio 7:5, 6:4 za sat i 47 minuta igre.

Petrović je prvi došao do brejka u prvom setu i poveo 3:1 da bi njegov rival nakon toga vezao tri osvojena gema, vratio brejk i izjednačio, ali i nastavio u dobrom ritmu pa je do brejka prednosti došao u 11. gemu nakon čega je servirao za osvajanje prvog seta.

Drugi set otvoren je razmenom brejkova. U osmom gemu Petrović je imao tri brejk lopte, ali nije uspeo da oduzme poen na servis Delijena. Ako nije mogao on, mogao je njegov rival koji je u nardenom gemu napravio brejk i zatim svojim servisom zatvorio meč.