Tenis

18.08.2019 | 23.38 > 23:40

Džumhur u glavnom žrebu Vinston Sejlema

Damir Džumhur

Teniser iz Bosne i Hercegovine Damir Džumhur igraće u glavnom žrebu turnira u Vinston Sejlemu pošto je u poslednjem kolu kvalifikacija savladao Amerikanca Stronga Kirkhajmera sa 2:1.

Clive Brunskill/Getty Images

Džumhur, trenutno 104. na listi, bio je bolji od 552. igrača planete posle preokreta 4:6, 6:2, 6:1 za sat i 50 minuta.

Amerikanac je prvi set dobio brejkom u poslednjem gemu, ali je u nastavku presudio kvalitet tenisera iz BiH.

Brejkovima u petom i sedmom gemu, Džumhur je poravnao u setovima, da bi u odlučujućem bio ubedljiv i od 1-1 u gemovima, osvojio sve do kraja.

Turnir u Vinston Sejlemu startuje u ponedeljak i traje do 24. avgusta, igra se na betonu za nagradni fond od 717.915 dolara.